Burzy jsou populárním způsobem obchodování, který dokáže zajistit některým traderům stabilní příjem. Avšak burzovní trhy přináší určitá rizika, obzvlášť pokud neovládáte speciální obchodní strategie. Aplikováním strategií popsaných v tomto článku snížíte riziko a užijete si úspěšnějšího obchodování. Článek pojednává o konceptech nejpoužívanějších obchodních strategií.

 

Základní pravidla obchodování na burze

 

Abyste se vyhnuli ztrátám, po založení účtu a zahájení obchodování na IQ Option byste měli dodržovat určitá pravidla. Tady je několik z nich, která by se Vám mohla hodit:

 

  • Trend je Vaším přítelem číslo jedna

Jedno z hlavních pravidel nejpoužívanější strategie říká, že trend je vždy Vaším přítelem. Abyste se vyhnuli ztrátám, měli byste sledovat trend a nezkoušet jít proti němu.

Například před obchodem call opce se ujistěte, že trend stoupá. Tím pádem šance zisku taktéž stoupá namísto toho, aby klesala s klesajícím trendem.

 

  • Naučte se správné řízení rizik

Další podstatnou obchodní strategií je řízení rizik. Zpravidla broker doporučuje traderům předem určovat částku, kterou jsou ochotní a schopni věnovat každému obchodu. Tradeři tak mohou odvrátit obrovské ztráty a dosáhnout dobrých výsledků.

 

  • Vyvarujte se impulzivnímu obchodování

Obecná strategie pokládá, že obchodování pod vlivem emocí přináší horší výsledky. Proto broker doporučuje traderům striktně dodržovat vlastní strategii a vyhnout se rozhodnutím založeným na subjektivních pocitech (namísto tržních podmínek).

 

  • Praxe!

IQ Option poskytuje svým klientům demo účet, aby mohli vyzkoušet obchodní strategie bezrizikově a naučit se umění ovládnutí trhu. Můžete se obeznámit s brokerskou obchodní platformou i s dalšími nabídkami ještě dříve, než začnete je využívat na reálném účtu.

 

Nejoblíbenější strategie

 

Tady jsou nepoužívanější obchodní strategie od IQ Option Všechna vzdělávací videa najdete na stránce s návody

  • Svícové grafy

Na IQ Option tradeři mohou využívat svícové grafy pro analýzu trhu a rozeznání potenciálních obchodních příležitostí. Svícové grafy umožňují traderům provádění efektivní technické analýzy a uzavření ziskových obchodů.

Některé svícové patterny zahrnují pin bar, tři černé vrány, engulfing patterny a kladivo.

  • Trendové čáry

Na burze trendové čáry znázorňují převládající trendy na trhu. Když je nakreslíte na platformě IQ Option, hned Vám ukážou mimořádně ziskové obchodní příležitosti.

Používáním této obchodní strategie můžete efektivně určovat aktuální tržní trendy, zda stoupají, klesají nebo stagnují.

  • Bollingerovy čáry

 

 

Většina traderů chce mít přehled o volatilitě na trhu, protože změny volatility naznačují změny v tržních podmínkách. Broker poskytuje na své platformě Bollingerovy čáry, aby tím pomohl traderům měřit tržní volatilitu a určovat potenciální oblasti pro umístění a ukončení obchodů.

  • Klouzavé průměry (SMA, WMA, EMA, SSMA)

 

 

Další důležitou strategií jsou klouzavé průměry. Tyto nástroje Vám pomohou mírnit dopady výkyvů na trhu po určitou dobu a dělat správná rozhodnutí o nákupu i prodeji.

IQ Option poskytuje nejpoužívanější typy klouzavých průměrů, mimo jiné i jednoduché, exponenciální a vážené klouzavé průměry.

 

Závěr

 

Všechny nástroje popsané v tomto článku byly vytvořeny s jediným cílem zvýšit Vaše zisky. Díky nim můžete minimalizovat rizika obchodování a dosáhnout výšin své traderské kariéry.

 

JEDNODUCHÝ A SPOLEHLIVÝ
VÝBĚR PENĚZ
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
Sofort Direct